Chór Łęgajnianie

9 września 2021r. po raz kolejny gościliśmy zaprzyjaźniony Chór Łęgajnianie pod przewodnictwem Anny Bułakowskiej. Artyści zaprezentowali pieśni biesiadne przy akompaniamencie akordeonu i bębna. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w promieniach wrześniowego słońca na łonie natury.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg

Pożegnanie lata

"„...Ostatnie grzeją słońca promienie,
Drzewa na ziemie rzucają cienie...
Zachowaj myśli o ciepłym lecie,
Na czas gdy przyjdą mróz i zamiecie."

 

1 2.jpg2 2.jpg3 1.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg

Odwiedziny Wolontariuszy

 
Dziękujemy Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr.3 w Barczewie za przygotowanie kolorowych prac na wystawę „Pogodne lato”, którą nasi mieszkańcy podziwiali z wielką przyjemnością i radością.
 
1 1.jpg2 1.jpg9.jpg
 
 

„Biesiada pod lipą”

29 lipca korzystając z pięknej, słonecznej pogody spotkaliśmy się w naszym ogrodzie. Wspólne biesiadowanie przy muzyce wprowadziło nas w radosny nastrój, gdzie powspominaliśmy wesołe czasy, skosztowaliśmy słodkich przekąsek oraz dań na ciepło. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania...

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

 

Powitanie lata

22.06.2021 r. świętowaliśmy nadejście lata. W naszym ogrodzie znaleźliśmy przyjemnie zacieniony kącik, w których można było odpocząć od skwaru i lejącego żaru z nieba. W radosnych nastrojach biesiadowaliśmy i cieszyliśmy się, że mogliśmy wspólnie uczcić najpiękniejszą porę roku.
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg10.jpg11.jpg12.jpg

Dzień Dziecka

01.06.2021r. uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka, przedstawiając z tej okazji wesoły skecz w wykonaniu mieszkańców i pracowników. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia. 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg

Dzień Matki

W tym niezwykłym dniu chciałabym życzyć wszystkim Mamom dużo sił i zdrowia, a także nieustającej radości i poczucia spełnienia. Abyśmy myśląc o naszych dzieciach, wspominając jak wołały ”mamo” czuły się wspaniale, aby w każdej chwili rozpierała nas duma, że tak dobrze wychowałyśmy nasze pociechy.

Oczywiście bycie mamą spowodowało w naszym życiu mnóstwo wyrzeczeń, nieprzespanych nocy oraz wiele łez. To najtrudniejszy i zarazem najszczęśliwszy okres w życiu każdej z nas, trwającej od urodzenia dziecka do końca naszego życia.

Pamiętajcie, że to najlepsza, najważniejsza praca na świecie, a wynagrodzenie za nią otrzymałysmy w postaci czystej bezwarunkowej miłości. Jednocześmie wybaczmy naszym dzieciom chwile słabości, popełniane błędy i pozwólmy im podejmować nowe wyzwania i własne dorosłe dezycje.

 

 Dyrektor Beata Szpakowska

 

1 1.jpg2 1.jpg3 1.jpg4 1.jpg5 1.jpg

 

 

 Majowy relaks w ogrodzie

„ Bo w końcu przyszedł maj,
zrobiło się gorąco.
Obudził się wietrzyk łagodny i miękki
i brzozom podnosi zielone sukienki ”

A my korzystając z pięknej majowej pogody biesiadowaliśmy w ogrodzie i pletliśmy wianki...

 

1.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

Powitanie wiosny

31 marca 2021 r. z radością powitaliśmy wiosnę. Aby tradycji stało się zadość udaliśmy się do ogrodu, gdzie pożegnaliśmy zimę - paląc Marzannę. Po oficjalnym powitaniu wiosny rozmawialiśmy o tej pięknej porze roku, na którą tak wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy i wspólnie podziwialiśmy jej pierwsze oznaki.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

Wielkanocna terapia

Jak co roku nasi mieszkańcy biorą udział w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć terapeutycznych wykonują różne place plastyczne, są to między innymi stroiki, kartki świąteczne, pisanki ozdabiane różnymi metodami, kwiaty z bibuły i palmy. Efekty pracy jak widać na zdjęciach są zdumiewające, a dodatkowo są ozdobą niejednego stołu wielkanocnego.

Chcieliśmy serdecznie podziękować społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 3 w Barczewie za obdarowanie naszych mieszkańców kartkami z życzeniami oraz za przyniesienie palm wielkanocnych, które zdobią naszą kaplicę.

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg