Usługi bytowe

Dom zapewnia swoim mieszkańcom godne warunki bytowe zapewniające miejsce zamieszkania w pokojach dwuosobowych. Dysponuje również kilkoma pokojami trzyosobowymi. Wszystkie pokoje wyposażone są w łóżka rehabilitacyjne podnoszone elektrycznie lub tapczaniki oraz odbiorniki radiotelewizyjne.  

Mieszkańcy domu mają możliwość spożywania posiłków  w jadalni lub w swoich pokojach. mieszkańcom podajemy  trzy posiłki dziennie plus drugie śniadanie. Dom dysponuje własną kuchnią, w której przygotowywane są wszystkie posiłki oraz domowe ciasta. Mieszkańcom wymagającym specjalnego żywienia dietetycznego przyrządzamy  diety lekkostrawne, cukrzycowe,  wątrobowe i inne.  

Łazienki i toalety dostosowane są do osób niepełnosprawnych a pokoje kąpielowe dostosowane są do kąpieli osób niesamodzielnych (leżących).


Usługi opiekuńcze

Usługi opiekuńcze w naszym Domu świadczy wykwalifikowany personel. Mieszkańcy objęci są opieką medyczną przez lekarzy rodzinnych. Konsultacje u lekarzy specjalistów odbywają się w Olsztynie , mieszkańcy zawożeni są tam samochodem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych  na wózkach i w tym czasie również pozostają pod opieką opiekunów.


Rehabilitacja

Jej zadaniem jest utrzymanie lub przywracanie utraconej sprawności. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z codziennej rehabilitacji, zajęć ogólnousprawniających oraz zabiegów fizykoterapeutycznych.

Wykonujemy zabiegi:

   • kinezyterapii
   • elektroterapii
   • magnetoterapii
   • światłoterapii
   • hydroterapii

Naszą dewizą jest utrzymanie jak najdłużej sprawności fizycznej i psychicznej seniorów.

 

Terapia zajęciowa

W naszym Domu znajdują się trzy pracownie terapii zajęciowej. Wszystkie oferują zajęcia dostosowane do potrzeb i możliwości mieszkańców naszego Domu, są miejscami w których nasi pensjonariusze miło i aktywnie spędzają swój wolny czas.
W pracowniach prowadzone są zajęcia z muzykoterapii - słuchanie i wspólne śpiewanie piosenek z dawnych lat, biblioterapii, wspólne czytanie prasy, przeglądanie albumów, głośne czytanie baśni i legend., zajęcia z ludoterapii czyli terapii rozrywką połączoną z gimnastyką ogólno usprawniającą dla osób starszych w kole.
Bardzo lubianą forma terapii są zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik takich jak rysowanie, malowanie, kolorowanie, praca z plasteliną, masa solną, decupażem, wyklejanki z nasion czy ruloników papieru kolorowego
 
Regularnie odbywają się też zajęcia kulinarne. Domowa sałatka jarzynowa zrobiona własnoręcznie zawsze smakuje wybornie. Wyposażenie pracowni pozwala na rozwijanie indywidualnych uzdolnień takich jak  robótki na drutach, na szydełku, hafciarstwo, tkactwo oraz drobna stolarka.

Mieszkańcy, którzy lubią czytać mogą korzystać z punktu bibliotecznego znajdującego się na terenie naszego domu.  

 

 

 

 


Opieka duchowna

W każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę odprawiane są w kaplicy Msze Święte. W pierwsze piątki miesiąca można wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i przystąpić do sakramentu pokuty. Codziennie o godzinie  15:00 mieszkańcy odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec.